Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, doprava, omezení
Rainbow page separator

Motoristy ve Žďáře letos omezí více staveb

Pondělí, 25. Březen 2013

Pohorská_Ves,_Leopoldov,_silnice_směr_Baronův_most,_zákaz_vjezduŽďár nad Sázavou / Výstavba komunikace a mostu na Klafar letos zkomplikuje dopravu ve městě. Už nyní je uzavřena místní komunikace v ulici Libušínská od křižovatky se silnicí I/37 ulice Dolní k mostu přes potok Staviště, přesunuta zastávka MHD a motoristy čekají i jiná omezení. Řidiči se například běžně nedostanou na parkoviště „U Fordu“, kde se budou budovat sítě a kanalizace. „Někteří šoféři mohou zaparkovat auta před zimním stadionem a halou, případně před Domem kultury,“ uvedla žďárská starostka Dagmar Zvěřinová.

Rekonstrukcí povrchu projdou i další části silnice I/37, a to v ulici Dolní až po křižovatku u Domu kultury a rovněž v Brněnské ulici. Tam půjde o úsek od kruhové křižovatky u společnosti Enpeka až po kruhový objezd při výjezdu ze Žďáru ve směru na Brno.

Na světelnou se letos bude přestavovat křižovatka ulic Dolní, Jugmannova, Wonkova a Libušínská, v plánu je i oprava vodovodu a kanalizace na hlavním průtahu náměstím. „Nejprve tam půjde o částečnou uzavírku, později o úplnou,“ sdělila starostka Dagmar Zvěřinová. Nový povrch dostane silnice přes centrum Žďáru až příští rok.