Rainbow page separator

Muzeum se otevře 11. května, zahájení sezony letos nebude

Sobota, 9. Květen 2020

Nové Město na Moravě / Bez slavnostního zahájení sezony v podobě tradičního otevření mlýnku z Víru a strašidelného podzemí se letos budou muset obejít návštěvníci novoměstského Horáckého muzea. Jeho provoz se opět rozběhne v pondělí 11. května, a to za mimořádných opatření. Do podzemí za novoměstskými strašidly se může naráz vypravit místo obvyklých patnácti lidí pouze skupinka návštěvníků, kteří přišli do muzea společně, navíc s podmínkou dodržení rozestupů.
Novinkou v muzeu se letos stane výstava vycpaných ptáků související s 50. výročím vyhlášení Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy. Kromě opeřenců bude k vidění rovněž putovní expozice nazvaná Ptáci v krajině ve výstavním sále a fotografie vzácných živočichů a rostlin ve vestibulu muzea.
Návštěvníci Horáckého muzea se mohou těšit rovněž na novou trvalou expozici lidové architektury, která našla své místo v půdních prostorách. Její slavnostní otevření se kvůli koronaviru taktéž neplánuje, stejně jako zatím nebude sloužit ani koutek pro děti. Oficiální otevření expozice se uskuteční patrně v rámci Muzejní noci, která je v plánu 12. června.