Velké Meziříčí, velke mezirici, auto, muzikanti
Rainbow page separator

Muzikanti dětem přispěli na nové auto

Úterý, 22. listopadu 2011

charita-zdar-nad-sazavou-nove-auto-velke-mezirici-2charita-zdar-nad-sazavou-nove-auto-velke-mezirici-1Velké Meziříčí /Osobní asistence ve Velkém Meziříčí, spadající pod Oblastní charitu Žďár nad Sázavou, vlastní od poloviny měsíce října nové auto. Červený pětimístný osobní automobil si mohla zakoupit z příspěvku dárců benefičního koncertu Muzikanti dětem, který se uskutečnil v květnu letošního roku ve Velkém Meziříčí, a také z darů Tříkrálové sbírky 2011.

Při květnové benefici získalo zařízení díky obrovské štědrosti firemních dárců80 tisíc v podobě sponzoringu. Dalších 27 tisíc pochází ze štědré ruky návštěvníků koncertu Muzikanti dětem.

Osobní asistence, která v současné době zaměstnává zhruba deset osobních asistentů, poskytuje službu dvaceti osobám se zdravotním postižením a dlouhodobým onemocněním v jejich domácím prostředí. Z toho důvodu je  velmi důležitá mobilita pracovníků. Ti mimo jiné poskytují i doprovodné služby, což znamená, že přepravují uživatele k lékaři a tam, kde si potřebují vyřídit osobní záležitosti.  Díky novému automobilu bude služba moci pružněji reagovat na jejich požadavky.
„Muzikanti dětem pro nás znamenali nejen finanční přínos, ale i  velikou propagaci  naší služby, která je v regionu Velkomeziříčska stále nová, ale také celé Oblastní charity. Díky pořadatelům se tak o Osobní asistenci dozvědí i lidé, kteří o tomto projektu nemají ani tušení a rádi by jej využili. Proto děkuji všem, kteří benefiční koncert uspořádali, jmenovitě: Ireně Tronečkové, Ondřeji Dubnovi, Radovanu Hajnému a Františku Pytlíkovi, za čas, který do přípravy akce vložili, a za  pohodové jednání. Dále mé díky patří všem sponzorům akce, účinkujícím a v neposlední řadě návštěvníkům květnového koncertu,“ přidává své poděkování závěrem Mgr. Jaroslava Pavlíčková, vedoucí Osobní asistence ve Velkém Meziříčí.

Autor tiskové zprávy: Lenka Šustrová