Nové Město na Moravě, aktuality, nemocnice, televizor
Rainbow page separator

Na chirurgii a interně instalují televizní automaty

Pondělí, 13. Leden 2014

Nemocnice Nové Město na Moravě

Nové Město na Moravě / Novou službu nabídne pacientům od poloviny ledna novoměstská nemocnice. Ve všech pokojích chirurgického a interního pavilonu jsou nyní instalovány velkoformátové ploché LED televizory. Fungovat budou na principu automatu.
„Rozhodli jsme se pro tento model hlavně z ekonomických důvodů. Nemocnice nemá finanční prostředky na nákup takového množství nových televizorů, navíc něco stojí také servis a opravy těch několika stávajících starých a již dosluhujících televizorů. Desetitisíce korun ročně nás také stojí koncesionářské poplatky. Tyto všechny náklady nyní převezme firma DAITE. Navíc nám ještě bude platit za každý televizor ročně tisíc korun pronájem,“ uvedla ředitelka nemocnice Věra Palečková.
V praxi to bude vypadat tak, že za deset korun, které hospitalizovaný pacient vhodí do automatu instalovaného u televizoru, jej může sledovat hodinu a půl. Do přístroje bude možné házet mince v hodnotě od pěti do 50 korun. Platební zařízení je navíc nastaveno tak, že pokud pacient právě běžící televizi vypne, například kvůli vyšetření, kredit mu zůstává, nevyčerpává se.
Pokud se televizní automaty osvědčí, nemocnice bude uvažovat o jejich instalaci i do pokojů v dalších pavilonech.

Foto: Letecké fotografie z RC mikrokopteru