Rainbow page separator

Na Nové Město při biatlonovém poháru dohlédnou policisté

Pondělí, 12. Prosinec 2016

Policie České republiky

Nové Město na Moravě / Světový pohár v biatlonu, který se uskuteční v novoměstské Vysočina Areně od 15. do 18. prosince, doprovodí policejní opatření. „Z našeho pohledu se jedná o jednu z nejvýznamnějších letošních sportovních akcí v kraji. Při přípravě bezpečnostního opatření jsme museli především vyhodnotit možná rizika nejen s ohledem na lokalitu, ale také na předpokládaný velký počet účastníků a návštěvníků, mezi nimiž bude také vysoký počet cizinců,“ uvedl Radek Malíř, ředitel krajského policejního ředitelství. S policisty budou spolupracovat i specialisté z některých republikových útvarů.

Komunikace, kterých se dotknou dopravní omezení, budou opatřeny dopravními značkami. Na příjezdech do města se budou pohybovat také autobusy kyvadlové přepravy diváků ze záchytných parkovišť, autobusy fanoušků, vozidla týmů, hostů, novinářů, zásobování i organizátorů. Z těchto důvodů se mohou na silnicích tvořit kolony, které zvýší dojezdové časy. Řidičům budou k dispozici proměnné informační tabule u hlavních příjezdových tahů.

Pěší i motorizované policejní hlídky se zaměří na hlídkovou službu zejména v Novém Městě a jeho bezprostředním okolí. „Naším hlavním cílem bude zajistit veřejný pořádek a chránit majetek občanů před případnými pachateli trestné činnosti. Musíme zejména preventivně působit na řidiče, aby svá vozidla řádně uzamkli a neponechávali v nich odložené věci, které by mohly lákat zloděje. S vyšším pohybem osob počítáme nejen na silnicích, ale také na autobusovém a vlakovém nádraží a v centru města, kde budou probíhat doprovodné programy,“ doplnil velitel bezpečnostního opatření Karel Sehnal.