Rainbow page separator

Na Novoměstsku upraví stovku kilometrů tratí

Čtvrtek, 19. Prosinec 2013

Nové Město na Moravě / Na sto kilometrů upravených běžeckých tratí v letošní zimě budou moci využít lyžaři na Novoměstsku. Oranžové směrovky je spolehlivě navedou z Nového Města do Třech Studní, Skleného, Fryšavy, Blatin, Milov, Sněžného, Krátké, Kuklíku a Studnic. Pro zdatnější sportovce bude přichystán Jimramovský okruh, na který se mohou napojit z Pohledce, Zubří, Studnic či Kuklíku. Trasy pak dál vedou přes Odranec a Věcov do Jimramova či do Roženeckých Pasek.
V případě nedostatku sněhu bude k dispozici alespoň okruh na biatlonových tratích v novoměstské Vysočina Areně, večer osvětlený.
Projíždění stop je financováno ze zdrojů Mikroregionu Novoměstsko, ubytovateli a soukromými přispěvateli. Náklady se pohybují v rozmezí 450 až 500 tisíc korun na rok. Novoměstská radnice ročně na úpravu tras vynaloží 170 tisíc korun a na úpravu a osvětlení okruhu u Hotelu Ski padesát tisíc.
Partnerem Mikroregionu Novoměstsko je letos rovněž energetická společnost E.ON, která navazuje na spolupráci s Krajem Vysočina v projektu Vysočina šetří energii.