Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, revitalizace, sportovní zóna
Rainbow page separator

Na revitalizaci sportovní zóny chybí Žďáru peníze

Středa, 27. Březen 2013

vizualizace-sportovist-zdar-nad-sazavouŽďár nad Sázavou / Kde vzít finance na revitalizaci sportovišť v okolí zimního stadionu nevědí zástupci žďárské radnice. Náklady na postupnou přestavbu sportovní zóny jsou odhadovány na 270 milionů korun. Radní proto záměr, který je ve fázi urbanistické studie, zařadili mezi dlouhodobé projekty v rámci Akčního plánu města.

„Město potřebuje minimálně finance na spoluúčast při snaze o nějaký dotační titul. Ale to by ovšem nejdříve muselo dojít k aktualizaci Akčního plánu města a přehodnocení pořadí realizací ostatních investic,“ uvedl žďárský místostarosta Jaromír Brychta. Poznamenal rovněž, že pokud by radnice vydala na revitalizaci sportovní zóny veškeré uspořené peníze, od roku 2016 by už měla prostředky pouze na provoz města, nikoliv na jeho další budování a rozvoj.

Záměr revitalizace sportovní zóny zahrnuje úpravu a rozšíření sportovních ploch v okolí zimního stadionu a sportovní haly. Kromě stavebních změn týkajících se přímo stadionu a haly by šlo i o prodloužení rychlobruslařského oválu, vybudování hřiště pro plážový volejbal, krytých tenisových kurtů, skateparku či sportoviště pro děti.