Rainbow page separator

Nemocnice dostala darem 1600 respirátorů z tchaj-wanské linky

Čtvrtek, 29. Duben 2021

Nové Město na Moravě / Celkem šestnáct stovek nanorespirátorů třídy FFP2 darovala novoměstské nemocnici zlínská firma SPUR. Respirátory byly vyrobeny na automatické lince, kterou věnovala České republice tchaj-wanská vláda.
„Považujeme za klíčové, aby právě lékaři a další zdravotničtí pracovníci byli vybaveni kvalitními nanorespirátory, které jim zajistí spolehlivou ochranu před koronavirem,“ uvedl obchodní zástupce společnosti SPUR Petr Jumar, jenž respirátory v nemocnici předal.
„Jsme velmi rádi, že se společnost SPUR rozhodla nemocnici podpořit. Respirátory se používají denně ve velkém množství, takže každá taková pomoc je pro nás důležitá. Moc za ni děkujeme. Navíc respirátory ze Zlína naši zdravotníci znají, víme tedy, že jsou komfortní a pohodlné,“ vyjádřila se ředitelka nemocnice Věra Palečková.
Zlínská firma při převzetí stroje z Tchaj-wanu deklarovala, že část vyrobených respirátorů daruje zdarma zdravotníkům v první linii. Linka s měsíční kapacitou až milion kusů byla ve Zlíně uvedena do provozu 11. března. Respirátory budou v průběhu dalších týdnů předány i ostatním krajským nemocnicím.