Nové Město na Moravě, nove mesto na morave, aktuality, nemocnice, pojišťovny
Rainbow page separator

Nemocnice má smlouvy s dalšími pojišťovnami

Pátek, 18. Leden 2013

Nemocnice Nové Město na Moravě

Nové Město na Moravě / Po Všeobecné zdravotní pojišťovně, se kterou byla koncem roku podepsána smlouva o poskytování zdravotní péče v novoměstské nemocnici, podepsali její zástupci rovněž smlouvy s dalšími menšími zdravotními pojišťovnami. Jedná se o Vojenskou zdravotní pojišťovnu a Zdravotní pojišťovnu ministerstva vnitra. Stejně tak tomu bylo i v dalších krajských nemocnicích.

„Podařilo se nám završit další etapu a stabilizovat smluvní vztahy. Získali jsme jistotu, že zajišťovaná zdravotní péče pro obyvatele kraje pojištěné u Všeobecné zdravotní pojišťovny, Vojenské zdravotní pojišťovny a Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra bude našim nemocnicím i zaplacena. Nyní nás čekají jednání v souvislosti s úhradovou vyhláškou,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Jednání o podobě smluv o poskytování zdravotní péče se táhla více než rok a půl. Z původně plánovaného čísla 450 rušených lůžek nakonec nemocnice na Vysočině stáhly 191 lůžek.

Konkrétně v novoměstské nemocnici bylo od začátku měsíce zrušeno infekční oddělení se dvěma desítkami akutních lůžek, přibyla však nově dvacítka lůžek na rehabilitačním oddělení, protože nemocnice získala statut iktového centra. Dalších patnáct lůžek přibylo na interně.