Rainbow page separator

Nemocnice uspěla v soutěži o nejlepší internetové stránky

Čtvrtek, 21. Březen 2019

Nové Město na Moravě / Webové stránky novoměstské nemocnice obsadily v soutěži Zlatý erb 1. místo ve zvláštní kategorii Kraje Vysočina o nejlepší web zdravotnického a sociálního zařízení. „Internetové stránky naší nemocnice v této podobě fungují rok. Těší nás, že jejich novou tvář ocenila i odborná porota,“ sdělila ředitelka nemocnice Věra Palečková. „Doufám, že jsou s našimi stránkami spokojeni i pacienti a klienti, kteří na nich hledají důležité informace,“ dodala Palečková.
Nové webové stránky byly jedním z dárků, které si nemocnice loni nadělila k 80. výročí založení. „Řekli jsme si, že by si nemocnice k narozeninám zasloužila také nové internetové stránky. Velký dík patří našemu webmasterovi Luboši Burešovi, který výrazně ovlivnil jejich podobu a hlavně chování,“ sdělil vedoucí IT oddělení novoměstské nemocnice Miroslav Bojanovský.
Dalším důvodem k revitalizaci webu byly zvyšující se nároky uživatelů. „Podle statistik více než polovina lidí na internetové stránky přistupuje z mobilních zařízení. Pokud chceme zajistit jejich pohodlný přístup k datům, museli jsme stránky upravit,“ vysvětlil webmaster Luboš Bureš. „První věc, kterou pacient hledá, jsou informace o ambulantních službách. Data jsme museli přeskupit jinak, aby se návštěvník stránek dostal k informacím co nejdříve,“ upřesnil Bureš.