Rainbow page separator

Nemocniční kuchyně se přes léto dočasně přestěhuje do školy

Úterý, 8. Červen 2021

Nové Město na Moravě / Budovy radiologie a stravovacího provozu v novoměstské nemocnici se dočkají zateplení. Projekt za 29,6 milionu korun bez DPH financuje Kraj Vysočina coby zřizovatel nemocnice a je podpořen evropskými penězi.
Stavební firma začala s výměnou oken v oddělení radiologie ve druhém patře, v polovině června se přesune do kuchyně a jídelny pro zaměstnance. Tam však není možné pracovat za běžného provozu. „Náročnější část opravy přijde se začátkem prázdnin. Aby mohly být provedeny instalační a stavební práce, budeme muset kuchyni v létě uzavřít. Stravu pro pacienty a zaměstnance budou naši kuchaři připravovat v kuchyni 2. základní školy,“ přiblížila mluvčí nemocnice Tamara Pecková s tím, že nejdříve se muselo vyřešit, jak stravu ze školy přepravit do nemocnice. „Při řešení výluky kuchyně bylo velmi složité sestavit logistické procesy tak, aby jídlo bylo dodáno na jednotlivá oddělení včas a v potřebné teplotě. Vzhledem k tomu, že převoz stravy vyžaduje jinou technologii skladování jídel, museli jsme opustit používání tabletového systému a vymyslet nový způsob přepravy a výdeje jídel. K přepravě využijeme termoboxy. Část potřebného množství jsme měli, část zapůjčila nemocnice v Třebíči, zbytek jsme museli nakoupit. K převozu jídel bylo k rozvážkovému vozu vyčleněno další vozidlo s posádkou, aby byla strava včas dopravena na oddělení,“ popsal vedoucí stravovacího provozu Jan Hutař.
V kuchyni se uskuteční i další úpravy. „Proběhne tam kompletní rekonstrukce vzduchotechniky. Počítáme s osazením výkonnými jednotkami s rekuperací tepla, které vzniká při vaření. Instalace nových vzduchotechnických jednotek je hlavní náplní stavebních úprav stravovacího provozu. Součástí projektu je také výměna původních dřevěných oken za plastová s izolačními trojskly a výměna vchodových dveří,“ přiblížil technický náměstek nemocnice Jiří Drdla.