Křídla, kridla, aktuality, festival
Rainbow page separator

Nemyslete si, že vás to letos mine – Křídla 2011

Pondělí, 19. Září 2011

kridla11flyer-bezKřídla /Ze stromů padají hrušky a švestky, zemědělný lid z polí vozí brambory, po ránu je chlad a v Křídlech je festival. Je to dobrý podzim.
Občané sdružení v občanském sdružení Lysina Lenina už podvanácté připravují v Křídlech u Nového Města na Moravě festival Křídla 2011, který proběhne o víkendu 23. a 24. září 2011. Opět jsou připraveny dva dny veselého bytí v nevelkém útulném kulturním domě a jeho upraveném okolí.
Křídla neletí ke hvězdám, přesto se sluší vyslovit zvučnější body programu. V pátek tedy lákáme na jednoduché písničky o složitém životě Rudolfa Brančovského a kapely Poletíme?, rovněž Zrní  je zralé, nejen místní ucha potěší instrumentálně vypulírovaná Fuga.  Sobota je také uspokojivě třaskavá, neb vystoupí Tony Ducháček a Garage, supertaneční DiscoBalls a také pravidelné a dobré KSV (podrobný program níže).  Program bude jako každoročně tmelit spíkr Štěpík!!!

K sobotnímu dopoledni tradičně patří výlet do pěkného křídelského okolí, kde ve sklizených polích proběhne bohoslužba, letos s Richardem Dračkou, farářem ze Soběslavi. Je připraveno divadýlko pro děti, tentokrát Rozum a štěstí (sobota, 14.00), a pro trochu větší děti Vesmírní lidé v provedení Buranteatru (sobota, 16.00).  Je mnoho festivalů, kde vystupují se svojí tvorbou básníci, v Křídlech se jim i naslouchá.
Jako vždy bude pro hladové tanečníky připraven jídelní stan s dobrými jídlem za ceny přijatelné i žebravým studentům, rovněž tak stan s lenošivou čajovnou. A co je důležité – komu se nelíbí chodit do tojtojek, v Křídlech může do keramiky!
Výhodné stupné na oba výhodné dny je 250 korun, vstupné na jednotlivý pátek je 170 korun a na výhodnou sobotu 180 korun.
O festivalu Křídla se lze více informovat a hrát si a diskutovat nawww.facebook.com/festivalkridla, nebo www.festivalkridla.cz

Program:

Pátek 23. září, 19.00:

  • Homoguru, Fuga, Hadry z těla, Zrní, Vobezdud, Poletíme?

Sobota 24. září:

  • 11.00 bohoslužba – Richard Dračka – farář ze Soběslavi)
  • 14.00 pohádka nejen pro pro děti – Rozum a štěstí  – Honza Hrubec
  • 16.00 Vesmírní lidé – Buranteatr
  • Básníci
  • a zase muzika od 17.30
    Beňa a Ptaczek, Svěží zelenina, Kazety, Garage, Discoballs, KSV