Rainbow page separator

Nová alej ovocných stromů vznikne v listopadu v Budči

Úterý, 16. Říjen 2018

Budeč / Tradiční sázení stromů v režii Sdružení Krajina se v letošním roce uskuteční v sobotu 3. listopadu od 9.30 hodin, a to na pastvině v Budči; tentokrát půjde o alej ovocných stromů.
„Přijďte si s námi protáhnout tělo, nadýchat se čerstvého vzduchu a udělat něco pro krajinu a život v ní,“ pozvala zájemce Dagmar Papáčková ze Sdružení Krajina. „Zatímco v minulých letech se do krajiny sázely spíše listnaté stromy, letos je poptávka hlavně po stromech ovocných. Nejen my, ale řada našich kolegů z jiných neziskovek letos sází ovocňáky,“ popsala Dagmar Papáčková. „Budeme sázet švestky, třešně, jabloně a hrušně. Děkujeme také za pomoc našim členkám Ditě Sobotkové a Janě Fořtové, díky jejichž úsilí se podařilo sehnat i pár stromků krajových odrůd jabloní,“ dodala Papáčková.
Nové stromořadí přispěje k rozčlenění rozlehlých polních a lučních lánů, bude plnit protierozní funkci a pomáhat vytvářet příznivé klima. Stromy rovněž poskytnou úkryt volně žijícím živočichům, ale i ovcím v horkých dnech.
Nářadí a další věci potřebné pro výsadbu aleje budou zajištěny, po práci se již tradičně uskuteční kulturně-společenský program v sídle Sdružení Krajina v Počítkách.