Nové Město na Moravě, nove mesto na morave, aktuality, byznys
Rainbow page separator

Nové Město je čtvrtým městem pro byznys v kraji

Pondělí, 31. Prosinec 2012

Nové Město na Moravě

Nové Město na Moravě / Čtvrtým pro podnikatele nejzajímavějším městem v Kraji Vysočina se stalo Nové Město na Moravě, v rámci celorepublikového vyhodnocení obsadilo 17. místo.Žádné jiné město pověřené výkonem státní správy III. stupně ze žďárského okresu se mezi první republikovou padesátku měst vhodných pro byznys nedostalo.

Města byla hodnocena na základě pěti desítek kritérií, která byla rozdělena do dvou oblastí. Jednou z nich bylo podnikatelské prostředí a druhou přístup veřejné správy. Nové Město bylo kladně hodnoceno v oblasti přístupu veřejné správy, příznivé jsou i ekonomické ukazatele města. Negativem je ale dlouhodobá nezaměstnanost, v porovnání s dalšími městy na Vysočině i vyšší ceny bytů a stavebních pozemků, což by mohlo rozvoj brzdit, problémem je rovněž absence přímého napojení na dálnici D1.

V Kraji Vysočina z celkem patnácti „trojkových“ měst na 9. místě skončil Žďár nad Sázavou, na 11. místě Velké Meziříčí a na 12. pozici Bystřice nad Pernštejnem.

Anketa Město pro byznys se uskutečnila už popáté, bylo při ní hodnoceno 205 měst s rozšířenou působností III. stupně a dvaadvacet městských částí Prahy.