Rainbow page separator

Nové Město loni hospodařilo lépe, než byl předpoklad

Neděle, 28. Květen 2017

Radnice Nové Město na Moravě

Nové Město na Moravě / Závěrečný účet za rok 2016 projednali novoměstští zastupitelé. Na podzim 2015 radnice počítala s deficitem pro rok 2016 ve výši 26 milionů korun, ten však vzrostl díky řadě neplánovaných investic na zhruba 61 milionů. Proti očekávání se jej ale podařilo snížit na 18,4 milionu, a to i s úhradou splátky za Městské lázně ve výši 7,5 milionu korun. „Zvládli jsme navíc řadu projektů, se kterými se původně nepočítalo. Šlo o mimořádné investice ve
výši téměř 40 milionů korun a použili jsme našetřené peníze z fondu strategického rozvoje,“ uvedl novoměstský starosta Michal Šmarda.
„Navíc“ se například koupila budova VZP za šestnáct milionů korun, aby z ní vznikla nová základní umělecká škola, devatenáct milionů stály pozemky bývalého Agra Měřín, kde vznikne zóna živností a řemesel.
V provozní bilanci má Nové Město za loňský rok přebytek šestapadesát milionů korun. Výdaje za provoz města se oproti plánu podařilo snížit zhruba o dvacet milionů. Zvýšily se naopak příjmy závislé na velikosti obce a počtu obyvatel, jen v prosinci 2016 o 1,2 milionu více než v předchozích letech. Celkem si tak město polepšilo o asi devět milionů korun.