Rainbow page separator

Vysočina Arena – NMNM

Největší biatlonový a lyžařský areál v České republice – Vysočina Arena se nachází na západním okraji Nového města na Moravě podél silnice na Vlachovice. Cesta k samotnému areálu je dobře značena od samotného příjezdu do Nového Města. Značení je jak ze směru od Brna tak Žďáru nad Sázavou. Už před příjezdem na parkoviště k areálu (Hotel Ski) směrem od Nového města můžete podél silnice vidět závodní tratě, které jsou jak po levé tak pravé straně silnice.

Areál je pro veřejnost volně přístupný. V době mimo konání tréninků a závodů si můžete jízdu na závodních tratích bez obav vyzkoušet.

Provozní doba areálu:

Vstup vyhrazen pro řízenou sportovní činnost, organizované tréninky:

v létě (1. 4. – 30. 9.)      9:00 – 12:00 a 15:30 – 18:30 

v zimě (1. 10. – 31. 3.)   9:00 – 12:00 a 15:00 – 18:00 / v zimě

Není-li v určených hodinách organizovaný trénink, vstup pro veřejnost není omezený.

Areál se uzavírá v období 1. 4. – 30. 9. ve 22:00 a v období 1. 10.- 31.3. ve 20:00

Provozovatel si vyhrazuje právo uzavřít areál v době příprav a konání akcí.

Vysočina Arena lyžování pro veřejnost v zimě

Pro veřejnost se v zimě pravidelně technicky zasněžují a upravují závodní tratě v délce 1,5 – 5km. Tratě jsou upraveny jak pro klasický tak volný styl. Aktuální rozpis hodin pro veřejnost a stav tratí naleznete na internetových stránkách Lyžařského zpravodajství. Prosíme veřejnost, aby dodržovala zimní provozní dobu areálu. V období 1. 10.- 31.3. se areál uzavírá ve 20:00. Po 20:00 hodině se tratě upravují na další den. Někteří lyžaři toto pravidlo nedodržují a stopy nemají šanci přes noc dostatečně zamrznout. Kvalita takto rozježděné stopy není proto druhý den dostačující. Děkujeme za pochopení.

Vysočina Arena pro veřejnost v létě

V létě můžou bruslaři a lyžaři na kolečkových lyžích využít 450 m dlouhý asfaltový okruh i 150m dlouhé trestné kolečko.

Pro milovníky cross country se v lese Ochoza  nachází 4,7km dlouhý okruh s několika překážkami a převýšením 260m.

Cykloaréna Vysočina – Singltracky

V areálu jsou veřejnosti nově otevřeny singletracky. Jednosměrné trasy pro horská kola jsou odstupňovány dle obtížnosti. Najdete zde trasy vhodné jak pro děti, tak pro zkušené bikery.  Mapu všech tras a rozcestník naleznete před hotelem Ski.

Při pohybu v areálu je třeba dodržovat provozní řád.

Od 1. července 2015 je k dispozici testovací centrum a servisní zázemí.

Výstavba areálu Vysočina Areny

Výstavba největšího biatlonového a lyžařského areálu v České republice probíhala od roku 2011 do roku 2014, kdy byly dostavěny a zpřístupněny singletracky. O stavební investici ve výši 154 milionů korun se podělilo Ministerstvo školství, Kraj Vysočina a město Nové Město na Moravě. Stavba byla rozdělena do dvou etap.

V první etapě (od září do prosince 2011) došlo k rozšíření tribun pro diváky. Kapacita tribun se tak zvýšila ze 4.000 na 15.000 stojících fanoušků. Byl vybudován podchod na tribuny a podél celé trati bylo položeno 13 kilometrů optických kabelů. Pro lyžaře a servisní týmy bylo vybudováno zázemí.

Druhá etapa prací byla zahájena s příchodem jara v dubnu 2012. „Zbourán byl dvoupodlažní správní objekt místního Ski klubu, který byl nahrazen výrazně prostornější, moderní čtyřpodlažní administrativní budovou Office Area, která zaujme čelní hliníkovou prosklenou fasádou. Zde budou mít zázemí například zástupci mezinárodní biatlonové asociace IBU, rozhodčí, obsluha časomíry a velkoplošných obrazovek i novináři a organizátoři mistrovství světa. Kolem nového objektu vznikla nová parkovací místa a vybudovány byly dva podzemní spojovací tunely ústící na stadión,“ popsal náplň II. etapy prací Jiří Komínek, stavbyvedoucí střediska Servis z Divize kapacity PSJ.

V září 2014 zde byly veřejnosti otevřeny singletracky – jednosměrné trasy pro horská kola.

Fotogalerii z výstavby sportoviště naleznete zde.

Podívejte se online na Vysočina Arenu: webkamera

Oficiální www stránky:  Vysočina Arena