Nové Město na Moravě, nove mesto na morave, aktuality, biatlon, fanoušci
Rainbow page separator

Nové Město se připravuje na nápor fanoušků

Čtvrtek, 29. Listopad 2012

IMG_0784Nové Město na Moravě / Mistrovství světa v biatlonu, které se uskuteční ve dnech 7. až 17. února 2013, zásadně zasáhne do běžného života v Novém Městě i jeho okolí, protože v lokalitě se má podle odhadů po dobu trvání významné sportovní události vystřídat až dvě stě tisíc lidí.„Musíme mimo jiné připravit několik tisíc parkovacích míst pro osobní auta a několik set pro autobusy,“ sdělil starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda. Dočasné parkoviště vznikne i z části státní silnice I/19.

Kromě vyžití podél závodních tras chtějí zástupci novoměstské radnice pro fanoušky v rámci prestižního biatlonového mistrovství připravit pestrý kulturní program na Vratislavově náměstí. Ten se má konat každý den mistrovství, součástí bude nejenom projekce jednotlivých částí závodů, ale i koncerty známých zpěváků a kapel. Přímo na náměstí se budou rovněž třikrát udílet medaile.

V novoměstském informačním centru už nyní nabízejí limitovanou edici termotriček s potiskem loga mistrovství. V nabídce jsou pánská i dámská trička za devět set korun, a to ve všech konfekčních velikostech. Fanoušci si mohou zakoupit rovněž biatlonové čepice za 320 korun.

Novoměstská radnice na akce spojené s biatlonem vyčlenila v posledních třech rozpočtech celkem třicet milionů korun. Většina peněz přispěla na vznik tratí v lyžařském areálu, část z nich byla použita i na rekonstrukci místních komunikací.