Rainbow page separator

Novoměstskou kartou lidé zaplatí za dopravu i odpady

Pátek, 6. Prosinec 2013

Nové Město na Moravě

Nové Město na Moravě / Začátkem ledna začne v Novém Městě platit takzvaná Novoměstská karta. Bude sloužit jako slevová karta pro novou městskou hromadnou dopravu a také svého majitele oprávní k využívání různých slev v kulturních zařízeních, například v muzeu. Celoroční karta vyjde na 420 korun, cena jednotlivých lístků na MHD je deset korun (běžná) a pět korun (poloviční pro děti a seniory).
Novoměstskou kartu s čárovým kódem a ochrannými prvky bude možné použít i při platbě za odpady, poplatek v roce 2014 v Novém Městě zůstává na 480 korunách za osobu. Karta, která by doložila zaplacení za svoz komunálního odpadu a zároveň sloužila v MHD, by tak na celý rok vyšla na 900 korun.
Zájemci si mohou koupit Novoměstskou kartu i pouze na MHD a čerpání slev, a to kdykoliv během roku – je platná 13 měsíců. Avšak v případě, že se jedná o obyvatele Nového Města, musí zároveň doložit, že v tom roce už uhradil i poplatek za odpady. „Nechceme, aby místní lidé využívali výhody karty, zatímco uhradit poplatek za svoz odpadu vědomě zapomínali,“ informoval starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda.
Radnice předpokládá, že provoz MHD, kterou zajistí žďárská dopravní společnost Zdar, bude dotovat milionem korun ročně. V příštím roce se budou v rámci zkušebního provozu testovat nejenom trasy a intervaly odjezdů a příjezdů, ale i různé typy autobusů.