Rainbow page separator

Novoroční ohňostroj i letos nakrátko uzavře náměstí Republiky

Pátek, 13. Prosinec 2019

Žďár nad Sázavou / I v letošním roce se musí motoristé připravit na dočasně neprůjezdné náměstí Republiky v souvislosti s konáním novoročního ohňostroje. Ten se uskuteční v centru Žďáru 1. ledna. Opatření jsou naplánována mezi 17.15 a 18.30 hodinou, silnice I/37 procházející náměstím bude neprůjezdná od křižovatky u Komerční banky po křižovatku u Conventu. V této době taktéž nebudou v provozu zastávky městské hromadné dopravy (MHD) Horní a Havlíčkovo náměstí.
Výluka se týká linky MHD číslo 2 a jejích spojů čísel 27 s odjezdem z autobusového nádraží v 17.40 hodin a 28 s odjezdem od Pilské nádrže v 18 hodin. Dalších spojů, a to i linkových, které jsou trasou vedeny těsně před či po uzavírce, se změna nedotkne. Spoj číslo 27 linky MHD číslo 5 s odjezdem z nádraží v 18.15 hodin bude na odjezdu o několik minut opožděn, aby mohl jet původní trasou s ohledem na dopravu lidí z ohňostroje do Žďáru nad Sázavou 2 a 5.
Vítání nového roku na náměstí začne v půl šesté večer. Po zdravicích zástupců města a vystoupení pěveckého sboru Svatopluk přijde na řadu ohňostroj. Kvůli zajištění bezpečnosti bude od 17.45 hodin uzavřena horní část náměstí včetně přilehlých chodníků, tudíž se lidé mají na náměstí dostavit včas.