Rainbow page separator

Novou halu otevře horolezec Jaroš s běžkyní Kratochvílovou

Pondělí, 7. Září 2020

Nové Město na Moravě / Svátkem bude pro novoměstské sportovce i jejich příznivce pátek 11. září. Právě v tento den se slavnostně otevře nedávno dostavěná sportovní hala v Tyršově ulici. Organizátoři pro návštěvníky připravili kromě prohlídky zařízení i bohatý doprovodný program – v 15 hodin před halou akci zahájí horolezec Radek Jaroš a legendární bývalá běžkyně Jarmila Kratochvílová, později nebude chybět ani jejich autogramiáda. Své umění uvnitř nového sportoviště veřejnosti poprvé předvedou například házenkáři z Nového Veselí, mladé volejbalistky z havlíčskobrodské Jiskry, malí fotbalisté z SFK Vrchovina, atleti, horolezci z Trip Teamu i orelští florbalisté, mažoretky z domu dětí a mládeže nebo letečtí modeláři. K vidění bude také kickbox nebo judo. Před halou v průběhu odpoledne zahrají kapely The Perfect Five a Letrourou, od 18 hodin vystoupí O5 a Radeček.
Sportovní halu za sedmdesát milionů korun, která vznikla na místě po zbouraném tělovýchovném středisku, využijí především školáci ze základních i středních škol a mimo vyučování také místní sportovci a všichni další zájemci.
Moderní sportoviště se začalo budovat loni, jeho výstavbu podpořila dotace z ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Sportovní hala nabízí hrací plochu se zázemím i dvanáct metrů vysokou a dvacet metrů širokou horolezeckou stěnu. Na tribuny se vejde 130 diváků, objekt zahrnuje také sociální zařízení, kavárnu a technické zázemí.