Rainbow page separator

Novou přeložku silnice v neděli zaplní nemotorová doprava

Pátek, 13. Listopad 2015

Skatepark Žďár nad Sázavou, skateboard

Žďár nad Sázavou / Nedělní odpoledne 15. listopadu si mohou zájemci zpestřit akcí pořádanou žďárskou radnicí. A to tak, že se v době do 13 do 16 hodin na nemotorových prostředcích, jako jsou například kola, skateboardy, kočárky, koloběžky či in-line brusle, vydají na prohlídku nového úseku žďárského obchvatu Jamská – Novoměstská. Startuje se z ulice Jamská a celý úsek nové silnice bude následně jezdcům na přibližovadlech bez motoru volně k dispozici. Návštěvníky rovněž čeká drobné občerstvení a zábavný a vzdělávací program pro děti.
Nedělní prohlídka nové přeložky silnice I/19, která bude zprovozněna pro motorovou dopravu 23. listopadu, se uskuteční pouze za příznivého počasí. Parkování pro účastníky akce je povoleno na parkovišti firmy Teleflex, v těsné blízkosti nového úseku silnice.
Nově vedená státní komunikace je dlouhá kolem půldruhého kilometru a poslouží jako obchvat Žďáru, po němž budou od mělkovické křižovatky mířit auta mimo střed města ve směru na Brno a na Jihlavu. Přeložka se skládá ze dvou částí, a to z bezmála devíti set metrů nové silnice vybudované v režii Ředitelství silnici a dálnic ČR a přestavěné místní komunikace v průmyslové zóně na silnici první třídy, což uhradila žďárská radnice.