Rainbow page separator

O pozemky v nové průmyslové zóně se zajímají první investoři

Čtvrtek, 11. června 2020

Žďár nad Sázavou / Už nyní se mohou výhledoví investoři zajímat o pozemek v nově budované části průmyslové zóny v Jamské ulici. Ta bude kompletně vybavená inženýrskými sítěmi do konce roku, stavební práce jsou vyčísleny na 103 milionů korun, přičemž z toho 53 milionů bude uhrazeno prostřednictvím státní dotace. Při výběru investorů hodlá žďárská radnice preferovat firmy s takzvanou přidanou hodnotou. „Jde o firmy, které budou zaměstnávat kvalifikovanou pracovní sílu s perspektivou dlouhého setrvání Žďáře, růstu firmy a nadprůměrných výdělků zaměstnanců. S CzechInvestem jsme vytvořili rámec preferovaných oborů, jako je automatizace, robotika, umělá inteligence a související obory, softwarové technologické firmy, lékařské a farmaceutické technologie, biomedicína a biotechnologie a podobně,“ nastínil starosta Žďáru nad Sázavou Martin Mrkos.
Další podmínkou je důraz na udržitelnost životního prostředí, takže investor bude moci kupříkladu zastavět 75 procent plochy pozemku, zbytek musí zabrat zeleň včetně vodních ploch v podobě retenčních nádrží. Pět procent zeleně je povinných na střechách objektů či konstrukcích. V podmínkách prodeje pozemků je ošetřen rovněž vizuální a světelný smog, hospodárné nakládání s energiemi ze strany investorů i jejich podporu městské hromadné dopravy, cyklistiky a bezemisní dopravy do zaměstnání.
Parcely se mají prodávat od tisíce korun za metr čtvereční, v současné době Žďár eviduje pět předběžných zájemců. Prodej bude kromě města a na základě stanovených podmínek schvalovat v souvislosti s přidělenou dotací také CzechInvest – agentura pro podnikání a investice. Zhruba jedenáctihektarová průmyslová zóna Jamská II má být zaplněna nejpozději do deseti let.