Bystřice nad Pernštejnem, bystrice nad pernstejnem, aktuality, investor, zóna
Rainbow page separator

O průmyslovou zónu se zajímá nový investor

Úterý, 18. Prosinec 2012

Bystřice nad Pernštejnem / Společnost UJP Praha, která se mimo jiné zabývá výrobou zdravotnických prostředků pro radioterapii, se zajímá o místo v bystřické průmyslové zóně.Vytipovaných má několik lokalit v republice, které postupně objíždí. Výběr místa pro stavbu závodu, kde by v budoucnu mohlo najít práci více než sto lidí, má být dokončen do závěru tohoto roku. „Konalo se i předběžné setkání s lidmi, nikdo se neohradil, spíše je zajímalo, kdy by se mohlo stavět a jaké by továrna přinesla pracovní příležitosti,“ uvedl místostarosta Bystřice Josef Vojta.

V případě, že by se investor rozhodl pro Bystřici, přípravy stavby by podle místostarosty zabraly asi tři roky. Bylo by třeba podrobně prozkoumat, jaký by výroba mohla mít dopad na životní prostředí, navíc by stavba podléhala jadernému zákonu, z čehož by plynuly dlouhé lhůty.

Bystřicko má nejvyšší míru nezaměstnanosti v rámci okresu, proto je tam vznik každého dalšího pracovního místa vítán. S malým zájmem podnikatelů souvisí hlavně špatné napojení města i celého mikroregionu na dálnici, takže v bystřické průmyslové zóně se usídlili hlavně místní podnikatelé. Za metr čtvereční se tam ve srovnání s ostatními městy platilo pouhých sto korun.