Rainbow page separator

Obnova rybníka v průmyslové zóně má začít ještě letos

Úterý, 31. Srpen 2021

Žďár nad Sázavou / Ještě v letošním roce by měly začít práce na revitalizaci aktuálně vypuštěného rybníka Velký Posměch, který se nachází za sídlem Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina v Jamské ulici. V současné době už má město připravenou projektovou dokumentaci včetně veškerých legislativních povolení. „Rybník bude mimo jiné sloužit jako retenční nádrž pro průmyslovou zónu Jamská. Stavební práce by měly začít ještě letos, v ideálním případě s dotační podporou, ale k realizaci dojde i bez ní,“ uvedl vedoucí odboru strategického rozvoje a investic žďárského městského úřadu Adam Joura.
Revitalizace Velkého Posměchu se pojí s loni vybudovanou infrastrukturou pro část průmyslové zóny Jamská II, která se postupně plní novými firmami. V lokalitě v souvislosti s výstavbou podniků vznikají další zpevněné plochy, odkud bude stékat dešťová voda do rybníka.
Na vypracování projektu na obnovu nádrže získala žďárská radnice krajskou dotační podporu ve výši tři sta tisíc korun, přičemž na revitalizaci Velkého Posměchu je v letošním rozpočtu počítáno se dvěma miliony korun.