Rainbow page separator

Obnovu zeleně obyvatelům přiblíží dvě komentovaná setkání

Čtvrtek, 1. Únor 2018

Žďár nad Sázavou / Dvě veřejná komentovaná setkání přímo v terénu se uskuteční v souvislosti s obnovou zeleně v šesti lokalitách Žďáru, která začne v následujících týdnech kácením a prořezávkami nevhodných dřevin. První schůzka, jež se dotkne parku u školy v Palachově ulici a Haškovy ulice a dále okolí chodníku od nádraží po firmu ŽĎAS a přístupu do podniku od Strojírenské ulice, se odehraje 9. února od 16 hodin. Sraz je před hlavním vstupem do školní budovy.
Další setkání zájemců z řad obyvatel města s autorem návrhu obnovy zeleně a žďárskými úředníky je v plánu 15. února od 16 hodin. Procházka začne u zastávky MHD před vstupní branou na hřbitov v ulici Jamská. Zájemci se dozví bližší informace ohledně revitalizace městské zeleně a projdou si okolí hřbitova v Jamské ulici a Horního rybníka, hřbitov v Horní ulici, Neumannovu ulici a část Vodojemu od ulice Štursova po bytovku v ulici Jamborova.
Revitalizace městské zeleně vyjde na 7,3 milionu korun, žďárská radnice na ni získala příslib dotace ve výši 4,1 milionu.