Vír, vir, aktuality, ochotníci, celebrity
Rainbow page separator

Ochotníci z Víru představí Celebrity, letos slaví 105. výročí

Sobota, 23. Březen 2013

ochotnici-vir-doba-kamenna-2011-1Vír / Úspěšnou komedii Antonína Procházky Celebrity s.r.o. v letošním roce nastudovali ochotničtí herci z Víru, kteří po domácí premiéře v minulém týdnu vyrazili hrát do okolních obcí. Tuto sobotu v 17 hodin například divadelní kus předvedou divákům v bystřickém kulturním domě. Děj komedie se odehrává v prostředí natáčení nekonečného televizního seriálu – humornou formou popisuje zrod a zánik takzvaných celebrit.

Oblíbení vírští ochotníci letos slaví 105. výročí uvedení své první divadelní hry. Tou byl kus Třetí zvonění sehraný v roce 1908. Divadlo nemělo odmlku ani za první světové války, pouze s tou výjimkou, že muži byli na frontě a ženy si musely mužské role odehrát samy, a hrálo se i za druhé světové války. Ochotníci kdysi stihli nacvičit ročně až šest her, se kterými vystupovali v obci i chodili hrát po okolí. Podle slov pamětníků se například ještě ve 30. letech minulého století kulisy nosívaly na zádech.

V kronice divadelního spolku ve Víru stojí i zajímavá poznámka, kterou tam při návštěvě obce v roce 1997 vepsal Zdeněk Svěrák a jež zní: „Když vás nezahubila televize, už vás nic nezahubí.“