Rainbow page separator

Opilý muž poškodil auto, řidiče na silnici nutil zastavovat

Pátek, 24. Červenec 2015

Policejní auto, policie, měření rychlosti

Hamry nad Sázavou / Z přečinu poškození cizí věci je podezřelý jednatřicetiletý cizinec. Ten v neděli odpoledne na silnici vedoucí od Hamrů nad Sázavou do Sázavy vstupoval do vozovky a zastavoval auta. Záhy se ale stal agresivnějším.
„Během chvíle následovalo další telefonické oznámení od řidiče, který uvedl, že mu muž poškodil kamenem automobil. Po příjezdu na místo policisté muže zajistili. Při dechové zkoušce mu naměřili 1,9 promile alkoholu. Při šetření zjistili, že muž v blízkosti křižovatky na obec Česká Mez hodil úmyslně na projíždějící vozidlo Ford Mondeo kámen. Zasáhl blatník, a škoda, kterou majiteli auta způsobil, byla předběžně vyčíslena na sedm tisíc korun,“ popsala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Dodala, že opilce policisté eskortovali do protialkoholní záchytné stanice k vystřízlivění a případ dále prověřují.
Policie se zabývá i oznámením ženy, která na nezvyklé chování muže na silnici telefonicky upozornila těsně před řidičem, na jehož vůz hodil kámen. „Zjistili, že opilý muž vyskočil z příkopu před vozidlo, které řídila, a mladá řidička byla nucena okamžitě zastavit. Muž se poté začal chytat kapoty vozidla, na což žena reagovala couváním a poté muže objela. Opilý muž šel také chvíli při středu vozovky a ostatní projíždějící řidiči museli rovněž zastavit,“ dodala mluvčí s tím, že výtržník je tak podezřelý ještě ze spáchání dopravního přestupku.