Kino, rekonstrukce
Rainbow page separator

Oprava elektroinstalace počká, kino začne promítat v listopadu

Čtvrtek, 18. Září 2014

Kino Vysočina Žďár nad Sázavou, studie interiéru

Žďár nad Sázavou / Další změnu připravila žďárská radnice v souvislosti s Kinem Vysočina. Momentálně je v plánu, že Kultura Žďár kino převezme už od října, místo od ledna, a ještě v listopadu se v něm opět začne promítat. A to ačkoliv zatím není opravená elektroinstalace, která je podle dřívějších slov místostarosty Jaromíra Brychty ve špatném stavu. Ještě před dvěma týdny vedení Žďáru hovořilo o tom, že výměna elektroinstalace je pro další provoz zařízení nezbytná, přičemž město na ni má v rozpočtu vyčleněno 3,5 milionu korun.
Žďárští radní nyní mají nově k dispozici studii modernizace kina, bez které nechtěli rekonstrukci elektroinstalace začínat. Radnice studii hodlá zveřejnit na webu města, aby se k ní mohla vyjádřit veřejnost. Její pořízení město vyšlo na necelých dvě stě tisíc korun. Pokud by se podle této studie kino zrekonstruovalo, bylo by na to třeba asi pětadvacet milionů korun.
V Kině Vysočina by se mělo začít s promítáním od začátku listopadu, případně od jeho poloviny. „Podle výsledků revizí je kino provozuschopné minimálně do července 2015,“ sdělil žďárský místostarosta Ladislav Bárta.

Foto: www.zdarns.cz – vizualizace interiéru

Kino Vysočina Žďár nad Sázavou, studie interiéru

Kino Vysočina Žďár nad Sázavou, studie interiéru