Rainbow page separator

Oprava frekventovaného průtahu Žďárem začne o prázdninách

Čtvrtek, 10. Červen 2021

Žďár nad Sázavou / V průběhu prázdnin začne oprava bezmála dva a půl kilometru dlouhého úseku státní silnice I/37 na průtahu Žďárem. Náklady jsou vyčísleny na více než čtyřicet milionů korun, investorem je stát prostřednictvím Ředitelství silnic a dálnic ČR. Oprava povrchu komunikace v ulicích Bezručova, Jungmannova a části ulice Santiniho je rozplánována do dvou let. Jako první přijde na řadu úsek mezi barokním mostem u zámku a světelnou křižovatkou ulic Wonkova, Jungmannova, Dolní a Sázavská. Druhá část oprav silnice naplánovaná na příští rok zahrne část od mostu až po výjezd z města.
Ke stavebním pracím se přidá také žďárská radnice, která počítá s opravou autobusové zastávky v Bezručově ulici, poškozených povrchů některých chodníků a výsadbou další zeleně v okolí silnice. Rekonstrukci využije i Svazek vodovodů a kanalizací Žďársko, který v rámci obnovy infrastruktury potřebuje v okolí zimního stadionu vyměnit kanalizační a vodovodní rozvody.
Stavební práce na frekventované silnici, která je současně hlavním tahem na Pardubice, budou vesměs probíhat za provozu, který bude vždy sveden do jednoho pruhu a kyvadlově řízený pomocí přenosných semaforů. U nákladních automobilů běžně projíždějících městem se počítá s jejich odkloněním z opravovaného silničního úseku.