Nové Město na Moravě, nove mesto na morave, aktuality, otevřeno, Jimramov, jeřabina
Rainbow page separator

Otevřeno Jimramov má „stříbrnou“ Zlatou jeřabinu

Pátek, 24. Květen 2013

zlata-jerabinaNové Město na Moravě / Na druhém místě v krajské anketě Zlatá jeřabina 2012 v kategorii Kulturní aktivita skončil multižánrový open-air festival Otevřeno Jimramov. Ten pořádá novoměstský Klub Sluníčko – Unijazz. Slavnostní vyhlášení devátého ročníku Zlaté jeřabiny se uskuteční 28. května v telčském zámku.

Festival Otevřeno Jimramov s více než dvacetiletou tradicí, který se koná koncem srpna v jimramovském parku Bludník, obdržel celkem 377 hlasů a s jeho umístěním je spojena i finanční odměna ve výši dvacet tisíc korun.

Anketa Zlatá jeřabina oceňuje nejlepší kulturní počiny v Kraji Vysočina, je rozdělena do dvou kategorií, a to Kulturní aktivita a Péče o kulturní dědictví. Letos měla veřejnost možnost vybírat mezi třiceti soutěžními projekty. Pro tři nejlepší z každé kategorie je kromě diplomu a skleněné plakety připraven finanční bonus v celkové výši 120 tisíc korun, který si mezi sebe rozdělí podle umístění. „O anketu Zlatá jeřabina je mezi veřejností stále větší zájem, v letošním roce bylo zasláno rekordních 7 448 hlasů, vloni to bylo přibližně o 1 500 méně,“ informovala krajská radní Marie Kružíková.