Nové Město na Moravě, nove mesto na morave, aktuality, poliklinika, interna
Rainbow page separator

Pacienti novoměstské interny mají nové prostory

Pondělí, 29. srpna 2011

Nemocnice Nové Město na Moravě

Nové Město na Moravě/ Po tři roky trvající rekonstrukci byl dokončen pavilon interních oborů v nemocnici v Novém Městě na Moravě. A výsledek? Vyrostla moderní budova s novým rehabilitačním bazénem, která začne plně sloužit pacientům již v září letošního roku. Oprava pavilonu, jejímž investorem je Kraj Vysočina, přišla na téměř 432 milionů korun. Více než 30 procent ale pokryje dotace z Regionálního operačního programu Jihovýchod.

„Pavilon interních oborů nabídne pacientům interny a neurologie 120 lůžek ve dvou a třílůžkových pokojích, 11 lůžek pro hemodialýzu a 11 lůžek na společné jednotce intenzivní péče. V přízemí pavilonu je pro pacienty připraven moderní ambulantní trakt. V suterénu je umístěno jedno z nejmodernějších rehabilitačních center v Kraji Vysočina. Toto centrum splňuje potřebu prosadit moderní pojetí rehabilitace, které klade důraz na integraci osob se zdravotním postižením, dosažení jejich co největší možné samostatnosti a jejich aktivní účasti na vlastní rehabilitaci,“ popsala ředitelka nemocnice Věra Palečková. V nových prostorách bude poskytována fyzikální terapie, léčebná tělesná výchova v moderně vybavených cvičebnách. V provozu je již vodoléčebný sál se cvičebním bazénem, vířivkami, multifunkčními vanami na podvodní masáže a perličkové lázně. Nově je zřízeno i ergoterapeutické pracoviště se cvičnou kuchyní a sociálním zařízením. Toto pracoviště budou využívat jak hospitalizovaní pacienti, tak i docházející ambulantní pacienti a umožní jim co nejrychlejší začlenění do běžného života.

Služeb novoměstské nemocnice využívá spádově více jak 120 tisíc obyvatel ze žďárského okresu a přilehlých oblastí. Každý rok je tam hospitalizováno na 20 tisíc lidí a ambulancemi projde okolo 180 tisíc pacientů. Ročně se v tamní porodnici narodí téměř tisíc miminek.