Škrdlovice, skridlovice, aktuality, pěstounské, rodiny, pěstouni
Rainbow page separator

Pěstounské rodiny se setkaly ve Škrdlovicích

Čtvrtek, 6. Prosinec 2012

Škrdlovice / Tentokrát na Žďársku se konalo tradiční setkání pěstounských rodin z Kraje Vysočina. Zúčastnilo se ho celkem 69 dětí a 43 pěstounů. Bylo pro ně připraveno dětské divadelní představení v podání Divadélka úsměv, mini módní přehlídka společenských šatů, nechyběla ani soutěž o ceny a další zajímavý program. Účastníci setkání se mohli zapojit také do vánoční výtvarné dílničky, kde pod rukama dětí i dospělých vznikaly originální dárky a vánoční dekorace. Každá z rodin si ze Škrdlovic odvezla kromě zážitků i dárek v podobě společenské hry.

„Podobná setkání pomáhají všem zúčastněným. Děti navazují kamarádské vztahy, pěstouni se mohou podělit o své pozitivní zkušenosti i případné problémy a společně hledat řešení. Pro zástupce kraje je zase důležité zjistit, v čem mohou pěstounům pomoci a jak nastavit podmínky, které budou přínosné pro obě strany,“ uvedla Marie Nápravníková, vedoucí oddělení sociální ochrany a prevence Krajského úřadu Kraje Vysočina.

Na přípravě programu se podílel Krajský úřad Kraje Vysočina, Asociace náhradních rodin ČR a její místní klub v Bystřici nad Pernštejnem.