Rainbow page separator

Poplatek za pohotovost se v nemocnici dá nově zaplatit kartou

Středa, 22. května 2019

Nové Město na Moravě / Devadesátikorunový poplatek za využití pohotovosti v novoměstské nemocnici je nyní možné nově zaplatit kartou či prostřednictvím chytrého telefonu. Pokladna pro bezkontaktní platby byla instalována na dětské pohotovosti, která je součástí nového dětského oddělení.
K uhrazení poplatku za pohotovost nyní slouží tři mincovní automaty, u každého z nich je zároveň přístroj na rozměňování papírových bankovek. „Platební automaty máme na urgentním příjmu, na gynekologicko-porodnickém oddělení a ten třetí byl na staré dětské pohotovosti u výjezdu z nemocnice. Od března je ale dětská pohotovost součástí našeho nového dětského oddělení, a proto jsme se rozhodli novou pokladnu umístit právě tam,“ vyjádřila se mluvčí nemocnice Tamara Pecková.
„Je to vlastně jenom logické pokračování automatů a měniček na papírové bankovky, které vyrábíme. Vyvinuli jsme vlastní program. Ten jsme naučili komunikovat se čtečkou karet, která je, kromě malého počítače a zásobníku na papírové účtenky, uvnitř přístroje. Tyto pokladny už několik měsíců testujeme v nemocnici v pražském Motole, vše je bez problémů,“ sdělil Jiří Modrák, majitel novoměstské firmy MOD elektronik, která automat pro nemocnici zdarma vyrobila a bude ho udržovat.