Rainbow page separator

PR: Historie sushi a pozvánka na degustaci japonských specialit

Čtvrtek, 6. Srpen 2015

WELLNESS PENZION HORÁCKO - TŘI STUDNĚ, VYSOČINA

Sushi a jeho příprava má tisíciletou historii. První zmínky o sushi pocházejí ze 7. století, kdy byla v Asii vlivem buddhismu zakázána konzumace masa (na sushi se běžně užívají ryby). V této době si v různých částech japonska začali lidé vymýšlet místní speciality, mezi ně patřila i tehdejší podoba sushi.

Za vznikem sushi (dnes se tak říká celému pokrmu, dříve to bylo označení pro samotnou rýži) stojí přes tisíc let stará metoda kvašení, kterou v sedmém století využívali lidé v jižní Asii. Japonští kuchaři si poté postup osvojili a balili nasolené rybí maso. Avšak sushi jak ho známe dnes se zrodilo až v 19. století v Tokiu, tehdejším Edu. Mladý obchodník začal vymýšlet různé variace rýže a mořských ryb a vznikl první sushi fast food, který udal směr současné podobě sushi tak jak ho známe z japonských restaurací. Do ameriky a Evropy se sushi rozšířilo v 70. letech 20. století.

Pokud jste milovníkem sushi, či by jste chtěli ochutnat japonské speciality a mistrně přirpavené sushi, přijměte pozvání na ALL YOU CAN EAT SUSHI večer, konaný na Wellness Penzionu Horácko, Tři Studně, dne 14.8.2015 od 18:30 hodin.

Ve spolupráci s ONEPR, TENSHI SUSHI a Kodó japonská restaurace pro Vás bude připraveno degustační menu a neomezený raut japonských specialit. Celým večerem bude provázet herec Národního Divadla Brno, Alan Novotný, známý nejen z divadelních jevišť, ale také jako člen legendární party ALL X známé z X-FACTORU, pořadu TV Nova.

V průběhu večera Vás čeká nejen příjemná ochutnávka sushi a japonských pokrmů ale i škola sushi, kde si účastníci sami vyzkouší zabalit své rolky.

Cena za celý večer je 690 Kč na osobu, nabídka ALL YOU CAN EAT platí od 18:30 do 23:00. Poté bude možnost doobjednání sushi a také využití wellness, či rovnou noclehu na penzionu Horácko se snídaní za výhodnou cenu 500 Kč na osobu.
V ceně večera není zahrnuta konzumace nápojů. Obsluha penzionu Horácko bude připravena nabídnou vhodné moravské víno, které se přesně hodí k danému chodu, či další nápoje dle přání. Přijměte toto pozvání a zúčastněte se jedinečného večera plného zážitků.

sushi penzion horacko tri studne