Rainbow page separator

PR: Já mezi lidmi – jak to všechno vydržet a přežít – mezilidské vztahy

Čtvrtek, 7. Březen 2019

My lidé jsme ovlivněni výchovou, prostředím ve kterém žijeme, myšlením o sobě. To nám vytváří náš obraz o nás samotných, to jak se cítíme, jaké máme sebevědomí. Je to pouhá iluze! Toto pak formuje náš pohled na svět, na lidi. Máme vžitý určitý vzorec chování a jednání a očekáváme, že i okolí by se mělo tak nějak chovat, protože tak je to správně. Není!

Každý máme svoje originální otisky prstů a zároveň i v tom, jak prožíváme svůj život, i v tom jsme každý originál. Navíc nevidíme „do jiných hlav“ – to je nikdy nevíme, jak se cítí jiný člověk, co zrovna se mu honí v hlavě, co prožívá. Jenom si myslíme, co asi tak tam má :). Člověčenství, lidství. Jsme jako kolečka hodinového strojku a jako celek šlapeme dokonale. V tom je dokonalost a úžasnost celého systému.
A protože jsme každý originál, není dobré se snažit člověka změnit. Pokud budeme na svého partnera tlačit s cílem měnit jeho chování, vylepšovat ho, tak on znejistí a to je cesta, která vede náš vztah do pekla. A naším cílem je mít především dobré vztahy, dobré vztahy s každým. Naopak je dobré přijímat ho takového jaký je, v jeho přirozenosti. Nic neočekávat, nehledat na něm chyby, ale všímat si jeho předností, jeho kladů. A tak je to ve všech vztazích.

Dobré je, podívat se nejdříve do svého nitra. Objevit lásku, radost a štěstí v sobě. Potom se naše oči rozzáří, celí jsme v pohodě a touto pohodou prozáříme naše okolí. A nyní náš partner se s námi cítí velmi dobře, uvolní se, zažívá s námi pocit jistoty. A o pocit jistoty jde ve vztazích především. Potom může dojít ke změnám, potom se náš partner může sám změnit…

Vztahy nefungují tak, že někdo nás může udělat šťastným nebo my můžeme udělat někoho šťastným. Pokud my sami nejsme šťastní, ve vztahu to bude ještě horší. Vztah je funkční pouze tehdy, když jsme samí šťastní a toto svoje štěstí můžeme s někým sdílet.

Přeji krásné vztahy všem. Jsme lidé a jako lidé toužíme po dobrých vztazích. Je to naše přirozenost. Na téma vztahy a nejen vztahy připravujeme několik setkání, kde si budeme o vztazích společně povídat. Můžeme se také domluvit na osobním setkání , kde se na Vaši situaci podíváme hlouběji.

Těšíme se na setkání s Vámi.
Provedeme Vás změnou
Zdeněk Krejčí a Liana Rýdlová

Kontaktovat nás můžete:
zivotjebezva@email.cz tel. 608 091 534
mindkouc@seznam.cz. tel. 608 296 538