Rainbow page separator

PR: Jistota a nejistota

Pondělí, 13. Květen 2019

Vysočina/ Většinou každý člověk touží po jistotě. Jsme naučeni, že správné je vědět, vždy vědět. Pokud něco nevíme, začneme pátrat v paměti, namáháme mozek, potíme se z toho, jsme celí nesví a působíme si stres. Přebývání v nejistotě nám vadí, nechceme to. Hledáme záchranu, něco, čeho bychom se mohli zachytit. Tak se ale dál vzdalujeme a naše nervozita dál roste. Vzdalujeme se sami sobě.

Každý v sobě máme perfektní navigaci a ta nás bezpečně vede. Vzpomeňte si, určitě se to každému stalo, že jsme nevěděli. Vzdali jsme to, někdy se slovy necháme to koňovi, ten má větší hlavu… A pak se třeba stalo – najednou jsem věděl, spadlo to na mě, jak blesk z čistého nebe. A tak to opravdu funguje.

Lidé, kteří se cítí jistě, se necítí jistě proto, že vědí, co mají dělat, ale proto, že vědí, že se to nedá vědět, že to přijde, až bude třeba. A to platí i při seznamování.
Toužíme po jistotě ve vztahu. Ve vztahu se chceme cítit bezpečně. Seznámíme se, vztah je krásný, ve vztahu rosteme. Dáváme na odiv partnerovi svoji krásu. Jsme lepší.

Jsme zamilovaní. Najednou nás nezajímá šeď všedního dne. Nezajímá nás politika, nezajímá nás náš „skvělý“ šéf. Svět se nám zdá krásný. Vznášíme se ve své radosti, ve svém štěstí.

Vztah se stává vážným. A přichází otázka „je to ten pravý“? A začneme hledat na partnerovi chyby a třeba se šťourat ve starých vztazích a srovnávat. Chyby vždy najdeme. Nikdo není bez chyb. A najednou nám je jasné, že tento člověk není ten pravý.
A zkracuje se naše odhalování, s každým dalším vztahem dříve pozorujeme chyby na partnerovi.

A ten druhý – pokud se mu toto děje častěji, tak ztrácí sebevědomí. Myslí si, že je to jeho chyba, že je špatný, pro vztah nevhodný. Cítí se nejistě a zaleze do své ulity.

Jak toto řešit a jak mít krásné vztahy a více můžete získat na přednášce o vztazích dne 8.6.2019 v 9.00 hodin v Havlíčkově Brodě v Pohybovém studiu Fanatic na Smetanově náměstí.
Počet míst je omezen. Proto si svá místa zarezervujte včas na tel. 777 854 612 nebo e-mail: kuntilka@seznam .cz

Průvodce změnou