Rainbow page separator

PR: Příprava na prázdniny začíná v Autodílech Meteor. Vyberte si vhodný střešní nosič na kola

Úterý, 26. Červen 2018

Rádi jezdíte na výlety na kole? Chtěli byste vyrazit za hranice Vysočiny? Díky nosičům kol můžete kola jednoduše převézt. Je to jednoduché a bezpečné. S výběrem vám poradí v Autodílech Meteor.

Uchycení kol za vidlici, rám nebo kolo
Specialisté z Autodílů Meteoru vám pomohou pro vaše jízdní kolo najít ideální střešní nosič kol s montáží za vidlici, rám nebo kolo. Právě tyto tři možnosti můžete využít pro upevnění kol. Nejrychlejší a nejpraktičtější převoz kol na střeše auta je v jejich vzpřímené poloze s uchycením za rám. Tento způsob nemusí být vhodný pro všechna kola. Můžete použít uchycení bez kontaktu s rámem kola. Háček bezpečně uchopí přední kolo a díky univerzální konstrukci nosiče např. značky Thule umožní upevnění s netradičním provedením rámu, zadním odpružením a s držáky láhví. Jednoduché ovládací prvky umožňují přesunutí nosiče z jedné strany automobilu na druhou. Nosič k uchycení kola za vidlici je navržen tak, aby byl vhodný pro průchozí osy bez nutnosti dalších adaptérů.

Na co byste u střešních nosičů neměli zapomenout
Nosič kol na střechu se prodávají od 500 Kč do 3 000 Kč. Dražší nosič je vyrobený z kvalitnějšího materiálu, je uzamykatelný, déle vydrží a instalace je také mnohem rychlejší. Maximální rychlost u levnějších nosičů kol na střeše je 80 km/hod. Odborníci z Autodílů Meteor doporučují, abyste se před pořízením střešního nosiče ujistili, jakou má vaše auto nosnost střechy. „Většina aut má nosnost střechy 50 až 75 kg. U většiny vozidel se dají dostat na střechu čtyři kola. Musíme si ale spočítat hmotnost kol i příčníků,“ upozorňuje Jan Hrůza, který se prodeji nosičů věnuje. Pokud nemáte zkušenosti s instalací nosičů a kol, nemusíte se bát, i to vám v Autodílech Meteor ukážou a naučí. Budete tak mít 100% jistotu, že váš výlet bude stát za to.