Rainbow page separator

PR: Zima se blíží. Připravte na ni své auto v Meteoru

Pondělí, 4. Listopad 2019

Je nejvyšší čas připravit své auto na zimu. Kdo je připraven, není zaskočen. Odborníci ze žďárského Meteoru radí: Zkontrolujte si zimní pneumatiky, ošetřete karoserii, zkontrolujte kondici akumulátoru a stav chladicí kapaliny. Nezapomeňte vyměnit letní směs do ostřikovačů za zimní, abyste neměli zhoršený výhled při ranních mrazících a také se podívejte na stěrače, zda nepotřebují výměnu. Do auta přihoďte škrabku na sklo a případně malý smetáček na odmetení sněhu z kapoty vozu. Vhod přijdou při blátivém nebo mokrém počasí gumové koberce.

Dobré pneumatiky vás v zimě podrží. Pokud jezdíte denně do práce, vozíte děti do školy, nebo obojí, rozhodně nepodceňujte kontrolu obutí vašeho auta. Minimální hodnota dezénu jsou 4 mm, pokud se k nim blížíte, chtělo by to rozhodně nové přezutí. Myslete také na tlak v pneumatikách. Každé auto má předepsaný tlak, je dobré si ho přeměřit. Ale pozor na okolní teplotu, která může výsledky zkreslit. Abyste předešli „škytání“ motoru při startování a bezproblémově nastartovali, je potřeba mít v dobrém stavu akumulátor. Postačí kontrola kabelů a konektorů, zda nejsou zoxidované a přeměření napětí baterie. Po automechanicích pak požadujte vyčištění vzduchového filtru, výměnu palivového filtru, kontrolu topení a klimatizace, brzdových destiček a kotoučů, stavu brzdové kapaliny a případně kontrolu celého podvozku.
Vaši péči si zaslouží také karoserie vozu. Zvláště v zimě dokáže voda a sůl na neošetřeném plechu vykonat svou práci. Na jaře pak pokvetou nejen květiny a stromy, ale také vaše auto. Dírky v laku se dají opravit, natřít a poté celý povrch navoskovat. S výběrem autokosmetiky a vhodného nářadí a náčiní vám rádi poradí odborníci v Meteoru.

Provozní doba: pondělí–pátek: 8:00 do 18:00, sobota: 8:30 do 11:00
Adresa: Strojírenská 30, Žďár nad Sázavou
Web: www.meteorcz.cz