Rainbow page separator

Přední český historik v zámku pohovoří o sexu v době baroka

Úterý, 28. Listopad 2017

Žďár nad Sázavou / Profesor Jaroslav Čechura působící na pražské Karlově univerzitě, přední český historik, bude ve středu 29. listopadu ve žďárském Muzeu nové generace hovořit o poněkud netradičním tématu, a to jaký byl sexuální život lidí v období baroka.
„Jestli spolu měli v období baroka lidé sex opravdu až po svatbě nebo jak se chovali muži k ženám… To je jen ochutnávka toho, o čem bude profesor Čechura mluvit. Jsme moc rádi, že k nám tento přední český historik zavítá a podělí se o znalosti, které získal při pátrání v archivech a které pak sepsal ve své knize Sex v době temna,“ uvedla Lucie Herberová, marketingová ředitelka zámku ve Žďáře nad Sázavou.
Čechura si ve své knize pokládá několik otázek a návštěvníci se na přednášce v zámku dozvědí, jak to všechno bylo. „Co se dělo s neprovdanými ženami, jaká antikoncepce se používala a jaké byly sexuální praktiky, to vše nám náš host poví. Autor v knize píše, že se za tři století v podstatě nic nezměnilo, protože když někdo viděl muže se ženou, hned se začalo šuškat o jejich obcování,“ dodala Lucie Herberová.
Přednáška s názvem Sex v době temna začne 29. listopadu od 17 hodin, vstupné činí 70 korun a předprodej vstupenek je možný v kavárně Muzea nové generace.