Rainbow page separator

Při setkání v knihovně se bude debatovat o veřejné zeleni

Pondělí, 18. Březen 2019

Žďár nad Sázavou / Setkání s občany na téma veřejná zeleň nazvané Strom ve městě v úterý 19. března pořádá žďárská radnice. Kromě vedení Žďáru se akce, která začne v 17 hodin v Knihovně Matěje Josefa Sychry, zúčastní také městská krajinářka Lucie Radilová. Zájemci se tak budou moci zeptat na cokoliv, co je o městské zeleni ve Žďáře nad Sázavou a jejím dalším osudu zajímá.
Aktuálně radnice připravuje projekt na revitalizaci stromořadí, což bude pokračováním první etapy obnovy zeleně, která ve městě proběhla v průběhu loňského roku. Zahrnula okolí hřbitova v Jamské ulici a Horního rybníka, hřbitova u kostela Nejsvětější Trojice, část čtvrti Vodojem, park u školy v Palachově ulici a sídliště v ulicích Haškova a Chelčického, chodník od nádraží ke ŽĎASu a přístup k firmě od ulice Strojírenská a sídliště podél ulice Neumannova.
Na pořízení přípravné studie a projektu na obnovu vybraných žďárských stromořadí radní už loni vyčlenili částku v maximální výši 395 tisíc korun. Projekt by měl být připraven do podzimu, město předpokládá podání žádosti o dotační podporu.