Rainbow page separator

Přijďte si zazpívat s námi – zve Vojtěch Dyk na Deska tour do Žďáru nad Sázavou

Pátek, 6. Březen 2015

V návaznosti na vydání prvního studiového CD zpěváka Vojtěcha Dyka a B-Side Bandus bandleaderem Josefem Buchtou s názvem Deska startuje nyní velké turné Deska Tour 2015. Koncert ve Žďáře nad Sázavou je na programu 22.března.

Vojtěch Dyk - Deska tour 2015

CD Deska vyšlo v prosinci 2014 a od té doby se pět týdnů drželo na druhém místě v žebříčku nejprodávanějších CD v České republice.

“Když se Deska zhruba v půli prosince začala prodávat, byli jsme na šedesátém místě. Během 14 dní jsme se dostali na příčku druhou. Považuji to za velký úspěch a potvrzení faktu, že byla lidmi v Čechách, ale i na Slovensku dlouho očekávaná. Zpětné reakce fanoušků po jejím poslechu jsou velmi pozitivní a radostné. Jsem šťasný a zároveň hrdý.
Věřím, že se bude prodávat dlouho a hodně. Zároveň bych chtěl všem kdo si naši Desku koupili poděkovat a sdělit, že si toho vážíme a těšíme se na Desku další, “ doplňuje bandleader kapely Josef Buchta.

 “Je-li CD mezi nejprodávanějšími alby,tak se snad líbí a tedy zvu všechny diváky, aby přišli a písně na něm nahrané si poprvé naživo zazpívali spolu s námi,“ posílám pozvání fanouškům Vojtěch Dyk.

Po dvou velmi úspěšných, vyprodaných celorepublikových turné se toto mimořádné spojení výrazně pěvecké osobnosti a špičkového muzikantského seskupení představí se zcela novým repertoárem. Na koncertech tedy zazní skladby, na nichž se autorsky podíleli skladatelé Ondřej Brousek, Boris Urbánek nebo baskytarista B-Side Bandu Tomáš Vunderle Koudelka a další. „Všechno jsou to autoři z kapely a okolo kapely. Všichni jsou v naší bísajdbendodykovské rodině,“ říká bandleader B-Side Bandu Josef Buchta.

„Repertoár bude vycházet především z písní na naší nové Desce. Zařadíme několik věcí starších, možná i nových, ale které to budou, ještě zvažujeme. Každopádně se budeme snažit, aby návštěvníci jednotlivých koncertů Deska tour 2015, odcházeli s úsměvem na rtech a oči jim zářily ještě dlouho a dlouho,“ říká Josef Buchta.

Bude se Deska tour nějak lišit od dosavadních koncertů? „Tak za prvé pojedeme větší množství koncertů. Tolik koncertů jsme za sebou snad ještě neměli,“ vysvětluje Vojta Dyk.
„Za druhé pojedeme hlavně po větších klubech. Takže by se tour dalo nazvat jako ,,klubové”. A za třetí spolu hrajeme už nějaký ten čtvrtek, takže si myslím, že budeme zkušenější a vyhranější. Možná někdy i vyhraněnější. Jediné, co určitě zůstane, je radost, láska a pokora.“