Rainbow page separator

Přípravné práce k další části obchvatu Žďáru začnou letos

Sobota, 13. Únor 2021

Žďár nad Sázavou / Přípravné práce týkající se další části obchvatu Žďáru mezi Jihlavskou a Brněnskou ulicí by mělo v průběhu roku zahájit Ředitelství silnic a dálnic ČR. Začátek samotné stavby je podle žďárské radnice avizovaný na rok 2022. Letos dojde k odstranění objektu prodejny koberců a dalších drobných staveb. Samotná silnice v délce bezmála osm set metrů, která od okružní křižovatky v Brněnské ulici na vjezdu do města propojí Jihlavskou a Brněnskou ulici a odvede z průjezdu Žďárem další část tranzitní dopravy, by měla začít vznikat v roce 2022.
Auta se díky přeložce, jež vyústí na novém „kruháči“ v Jihlavské ulici, vyhnou okružní křižovatce u nákupního centra. Stávající kruhová křižovatka v Brněnské ulici však bude vypadat jinak – stane se z ní elipsa, a to jednak z kapacitního hlediska, ale také kvůli napojení účelových komunikací. Upravit bude třeba i „paprsky“ tvořené silnicemi I/37 a I/19.
Do nové okružní křižovatky v Jihlavské ulici bude napojena také Chelčického ulice, která slouží k příjezdu na autobusové a vlakové nádraží. Po dokončení nový úsek naváže na propojku ulic Brněnská a Jamská a dál k mělkovické křižovatce ve směru na Nové Město na Moravě.