Rainbow page separator

První letošní farmářský trh bude na náměstí 25. května

Pondělí, 6. Květen 2019

Žďár nad Sázavou / Celkem šest termínů letošních farmářských trhů zveřejnila žďárská radnice. První z nich se uskuteční v sobotu 25. května. Další termíny jsou vypsány na 22. června, 20. července, 24. srpna, 14. září a 12. října. I v letošním roce se trhy uskuteční na náměstí Republiky, a to vždy v době od osmi hodin do půl dvanácté dopoledne.
Na prodejních pultech stánků by se měly opět objevit zemědělské a potravinářské produkty pěstitelů a výrobců zejména z regionu, ale také další sortiment zboží prodávaný prvovýrobci. Opět se počítá s hudebním doprovodem akce v podobě například harmoniky, klarinetu či flétny, což v minulých letech návštěvníci kvitovali se zájmem.
Farmářské trhy se ve Žďáře na náměstí Republiky konají od roku 2012, a to vždy jednou měsíčně v době od května do října. Vyhledávají je především lidé, kteří preferují hlavně čerstvé a regionální produkty, jako je kupříkladu ovoce, zelenina, mléčné výrobky, vejce, maso a uzeniny, pečivo, sirupy, cukrovinky, koření a další artikl.