Rainbow page separator

První letošní vysočinské miminko se narodilo v Novém Městě

Čtvrtek, 3. Leden 2019

Nové Město na Moravě / Prvním letošním občánkem narozeným v Kraji Vysočina se stal Adam Vranek z Bobrové. Přišel na svět 1. ledna 2019 v 6 hodin a 46 minut v novoměstské porodnici. Od Kraje Vysočina dostal malý Adámek dárek v podobě šeku a zlatého šperku se znamením zvěrokruhu. Chlapeček na svět trochu spěchal, přírůstek do rodiny jeho rodiče čekali až 9. ledna. „Porodnici v Novém Městě jsem si vybrala bez rozmýšlení, s péčí lékařů i sestřiček jsem byla velice spokojená už před porodem, takže jsem byla rozhodnutá tam i porodit,“ popsala maminka Jarmila.
Domů za pětiletým bráškou Sebastiánem si Adámka maminka Jarmila a tatínek Jaroslav odvezou v pátek 4. ledna. Starší Adámkův bráška už doma chystá hračky a pohádkové knížky, navíc podle slov maminky slíbil, že bude pomáhat s hlídáním miminka. U Vranků zatím nepřemýšleli, čím malý Adámek, až vyroste, třeba bude, ale určitě se mu bude líbit práce tatínka, který je řidičem z povolání.
Prvnímu vysočinskému občánkovi jako tradičně poblahopřál i hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. „Každoroční návštěvy prvních miminek v krajských nemocnicích jsou skvělým začátkem nového roku. Kraj Vysočina jako zřizovatel pěti nemocnic dělá maximum pro to, aby porodníci, pediatři i sestry měli pro svou práci ideální podmínky, ale bez nich a jejich empatie a erudice by nemocnice nebyly tam, kde jsou. Všem maminkám děkuji za důvěru a přeji jim hodně klidných let při výchově budoucí generace,“ uvedl hejtman.