Rainbow page separator

Ředitel domácího hospice putováním shání peníze na nové auto

Úterý, 8. května 2018

Nové Město na Moravě / Ze Studnic, což je nejvýše položená ves na Vysočině, až na horu Říp došel, přičemž za devět dnů urazil 279 kilometrů, nový ředitel Domácího hospice Vysočina Petr Hladík. Učinil tak proto, aby pomohl získat peníze na nové auto pro tuto organizaci. Počet metrů jeho pěší pouti přepočtený na koruny odpovídá ceně nového auta, a jeho putování je stále možné podpořit na webových stránkách Darujme.cz.
„Hlavním posláním naší organizace je všestranná podpora a pomoc vážně nemocným osobám v konečném stádiu jejich nemoci a také rodinách a jednotlivcům, kteří se rozhodli pečovat o své blízké v domácím prostředí. V roce 2017 jsme tuto službu poskytli 105 nemocným a jejich rodinám, přičemž naši pracovníci strávili v těchto rodinách celkem 8 600 hodin. Týmy složené z lékařů, zdravotních sester a sociálních pracovníků jsou klientům k dispozici nepřetržitě 24 hodin denně a 7 dnů v týdnu. Poptávka po našich službách rok od roku roste v průměru o 25 procent,“ popsal Petr Hladík důvod, proč je třeba rozšířit ošetřovatelský tým a rovněž zajistit jeho dostupnost, což je spojeno i s obnovou vozového parku. „Podpořte, prosím, každý metr mé cesty jednou korunou. Částku můžete zvolit symbolickou, anebo třeba vystoupáte pomyslných posledních dvě stě výškových metrů, případně přispějete částkou odpovídající nadmořské výšce Řípu,“ uvedl Petr Hladík.
Domácí hospic Vysočina se sídlem v Novém Městě na Moravě a pobočkami ve Velkém Meziříčí a Jihlavě mobilní paliativní péči určenou umírajícím osobám a pomoc jejich rodinám poskytuje už čtrnáctým rokem.