Rainbow page separator

Řidič uháněl po dálnici téměř stodevadesátkou, čeká ho postih

Sobota, 9. Leden 2021

Vysočina / Na 188 kilometrů v hodině se vyšplhala rychlost automobilu, který v neděli 3. ledna dopoledne projížděl po dálnici D1 na 141. kilometru ve směru na Brno. Výrazné překročení nejvyšší povolené rychlosti na dálnici zaznamenali policisté z dálničního oddělení ve Velkém Beranově. „Krátce před desátou hodinou hlídka zaregistrovala rychle jedoucí osobní vozidlo BMW 525D. Radarové zařízení umístěné ve služebním vozidle naměřilo projíždějícímu řidiči rychlost 188 kilometrů v hodině v místě, kde je nejvyšší povolená rychlost stanovena na 130 kilometrů. Hlídka vozidlo ke kontrole a zadokumentování přestupku zastavila na dálničním odpočívadle na 145. kilometru ve směru na Brno,“ informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.
Policisté u třiatřicetiletého řidiče provedli také dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, která vykázala negativní výsledek. „Překročení nejvyšší povolené rychlosti nebylo možné vyřídit na místě, a proto bude přestupek odevzdán příslušnému správnímu orgánu do správního řízení,“ doplnila mluvčí.
Policisté v této souvislosti apelují na šoféry, aby zejména v současných klimatických podmínkách jezdili opatrně a dodržovali rychlost. „V podmínkách Vysočiny je jízda po dálnici rychlostí 188 kilometrů v zimním období doslova hazardem. V tak vysoké rychlosti se vozidlo v případě, že je vozovka mokrá či je horší viditelnost, stává při smyku neovladatelné. Řidič pak velice obtížně dokáže zareagovat na dopravní situaci před ním, kdy se může vytvořit kolona nebo může být na dálnici jiná překážka v podobě nehody nebo porouchaného vozidla,“ konstatovala Dana Čírtková.