Žďársko, zdarsko, aktuality, průkazy, řidičské, výměna
Rainbow page separator

Řidičské průkazy si nevyměnily stovky lidí

Středa, 12. Leden 2011

Žďársko/ Stovky řidičských průkazů, které museli mít motoristé z okresu Žďár nad Sázavou vyměněny do konce uplynulého roku 2010, je nyní neplatných. Šoféři na jejich výměnu buď úplně zapomněli, nevěděli o ní, nebo se jednoduše smířili s tím, že jim při výměně dokumentů hrozí udělení pokuty. Finanční postih je pak samozřejmě čeká také ve chvíli, kdy je s neplatným řidičským oprávněním nachytají při řízení motorového vozidla policisté.
Největší nápor očekávali úředníci žďárského městského úřadu s posledními dny minulého roku, tedy v období Vánoc a Silvestra. „Ačkoliv měli zaměstnanci našeho úřadu asi jiné představy o trávení vánočních svátků, byli jsme na nával lidí nachystaní – prodloužili jsem úřední hodiny, zajistili možnost fotografování… A klienti nakonec nepřišli, nechali své řidičské průkazy raději propadnout, což nás hodně zaskočilo,“ konstatovala Dagmar Zvěřinová, starostka Žďáru nad Sázavou.
Ve žďárském okrese si ve stanoveném termínu příslušné řidičské oprávnění nevyměnilo přes dva tisíce šoférů. Ti tak mohou samozřejmě učinit i v průběhu roku letošního, už to ale nemusí být zadarmo jako v roce 2010.  Podle zákona o přestupcích je totiž možné za nedochvilnost uložit pokutu až do výše 30 tisíc korun. Její přesnou výši si ale stanovují až jednotlivé úřady obcí s rozšířenou působností.