Rozhodni se sám, Ben Cristovao
Rainbow page separator

Rozhodni se sám bude letos o bezpečném internetu

Úterý, 19. Srpen 2014

Rozhodni se sám 2014

Žďár nad Sázavou / Témata spojená s bezpečným užíváním internetu jsou stěžejní pro letošní ročník prezentační a sportovní akce s názvem Rozhodni se sám, která se v pátek 22. srpna od 10 do 16 hodin uskuteční ve žďárském parku Farská humna. Akci s podtitulem Bezpečně na síti pořádá Kolpingovo dílo ČR, Spektrum, Rodinné centrum Srdíčko a oddíl házené TJ Sokol Nové Veselí. Patronem se stal zpěvák Ben Cristovao.

Sedmý ročník akce zahrnuje debaty o kyberšikaně, kybergroomingu, kyberobtěžování, kyberstalkingu a dalších problémech, se kterými se mladí lidé mohou setkat na internetu. „Děti a mladí lidé tráví spoustu času ve virtuálním světě a často si nejsou vědomi nástrah, které na ně na internetu číhají. Jakákoli informace, kterou o sobě na internetu zveřejní, už nikdy nejde vzít zpět,“ upozornila vedoucí žďárského Centra primární prevence Spektrum Petra Nováčková. Děti navíc často útočníkům nahrávají. „Překvapivě hodně dětí a mladých lidí na internetu sděluje údaje, které jsou citlivé. Je proto důležité jim ukázat, jak se bezpečně ve virtuálním světě chovat a prezentovat. Akce je určena i rodičům, kteří mohou mít pocit, že své děti před nebezpečím na síti nezvládnou ochránit,“ dodala lektorka Spektra Aneta Dvořáková.

Pro účastníky akce budou rovněž připraveny doprovodné aktivity. Starší děti například mohou vyzkoušet horolezeckou stěnu, žonglování, stolní fotbálek, míčové hry či se projet po Sázavě. Pro ty menší bude připraveno malování na obličej, skákací hrad, dílny či soutěže.